Дахстандарт – Производство и монтаж кровли по европейским технологиям

Замок Нойшванштайн

Замок Нойшванштайн

Відомий у всьому світі та найвідвідуваніший туристами замок Нойшванштайн (Schloss Neuschwanstein), що з перекладу  дослівно означає «Нова лебедина скеля» розташований поблизу містечка Фюссен (Німеччина) та неподалік від замку Хоеншванґау. Замок побудований на місці двох фортець Фордерхоеншвангау та Хіндерхоеншвангау. Перший камінь був закладений 5 вересня 1869 року. За замовленням короля Баварії Людвіга ІІ замок  Нойшванштайн спроектував архітектор Едуард Рідель в неороманському стилі. Замок є колишньою резиденцією Людвіга ІІ і був побудований ним на знак пошани до Ріхарда Вагнера.

Замок Нойшванштайн став джерелом натхнення для Уолта Діснея при створенні екранного замку для сплячої красуні.             

Будівництво замку велось по чіткому та продуманому плану. Основними матеріалом була цегла, яку зверху облицьовують вапняком, який видобувається в місцевих каменоломнях. Для вікон, колон і капітелей використовувався мармур, який доставляли із Зальцбурга. Піщаник для воріт і еркера був привезений з Нюртінгена. Основні характеристики замку Нойшванштайн: займана площа 2557кв.м., Висота головної будівлі 56,94м., Висота головної вежі 79,16м, висота квадратної вежі 48,22м.

Перше, що зустрічає нас, це пропілеї (вхід) в замок. Покрівля та шпилі вежі покриті металевими фальцевими листами. Внутрішній вестибюль, покрівля замку, покрита фальцевими панелями із чорного металу, вежі замку виконані із металевих пластин. Парапети, відливи будівлі та піддашок балкону також виконані з металу за допомогою фальцевого з’єднання. Саме поєднання білого фасаду та чорної покрівлі на фоні Альп і надає замку такий чарівний вигляд та зливається в єдине ціле з природою.

На перший погляд здається, що замок побудований в середньовічні часи лицарів, але це не так. Саме поєднання форми білокам’яного замку та високих веж у формі піки, створюють ілюзію старовинного замку. Покрівля замку загострена до верху та ззовні символізує вершини альпійських гір.

UK