Дахстандарт – Производство и монтаж кровли по европейским технологиям

Покрівлі з ЄПДМ мембрани

Мембранна покрівля – це тип безшовного покриття для дахів різних по призначенню будівель. В результаті укладання цього плівкового матеріалу товщиною близько двох міліметрів формується монолітна поверхня з чудовими характеристиками по гідроізоляції і стійкістю до ультрафіолету. Різниться три основних види мембранної полімерної покрівлі:

М’яка ПВХ мембрана є найбільш дешевою і популярним різновидом подібних покриттів на дах. Робиться вона з армуючого скловолокна, пластифікаторів і полівінілхлориду. Подібна технологія виробництва дозволяє отримати одночасно міцний і гнучкий матеріал для покрівлі. Однак за дешевизну ПВХ доводиться платити низькою стійкістю мембрани до кислот і іншим агресивних рідин. При попаданні на таке мембранне покриття, укладене на даху, олив і розчинників воно виявиться неминуче пошкоджено. ЄПДМ мембрана, ТПО мембрана з термопластичних поліолефінів є найдорожчою і технологічною з розглянутих різновидів. До складу цього матеріалу для покрівель входять олефіни, стабілізатори та антіпіренні добавки. А в якості армуючої основи в ньому виступає все та ж міцна геосітка з поліефірів. ТПО мембрана Firestone – у ТПО мембранної покрівлі найбільш високі параметри серед опонентів по стійкості до сильних морозів (до -60 ° С), довговічності (до півстоліття) і міцності. Однак це покриття для даху має низьку еластичність, що ускладнює монтаж, і вимагає наявності установки з гарячим повітрям для розігріву стиків при укладанні.

Переваг і плюсів у покрівлі з полімерної мембрани величезна кількість:

 • Спрощує монтажні роботи висока еластичність;
 • Вогнетривкість за рахунок включення до складу протипожежних компонентів;
 • Мала вага мембранних плівок і низькі навантаження на несучі конструкції будинку;
 • Стійкість до атмосферних опадів, УФ і коливань температури;
 • Високі пароізолюючі якості;
 • Довговічність мембранного покриття з терміном служби 20-60 років;
 • Низьке водопоглинання та підвищені гідроізоляційні характеристики;
 • Проста технологія монтажу, що дозволяє покривати дахи з будь-яким ухилом.
 • Стійкість до грибків і утворення на поверхні тріщин;
 • Можливість настилания нового покриття без попереднього зняття старого.

Недоліків у мембранного матеріалу, призначеного для монтажу на покрівлю, всього три:

 • Наявність шкідливих летючих речовин і нестійкість до впливів побутової хімії (актуально для ПВХ мембрани);
 • Низька міцність стиків на розрив при укладанні клейовим способом;
 • Висока загальна ціна покриття покрівлі з урахуванням монтажу.

Монтувати покрівельну мембрану не складно. Існує чотири технології укладання: клейова, баластних, з механічним кріпленням та із застосуванням гарячого повітря. М’яка покрівля мембранного типу настилається у вигляді пирога з декількох шарів: Нижній – несе підставу (дах з бетону або покриття з дерева або профнастилу). Жорсткий утеплювач або міцний настил з ОСБ. Верхній – полімерна мембрана. Якщо використовується баластний спосіб монтажу, то зверху додатково розстеляється геотекстиль і вся поверхня даху засипається дрібнофракційних річковим гравієм або обкатаним щебенем розміром до 20 мм. Щоб утримуючий мембрану на місці баласт не порвав її, підстильному геополотно має бути з щільністю не менше 500 г / метр. Найпростіше укладку мембраною покрівлі виконувати за допомогою клею. Їм покривається нижня сторона полотна на стиках, а також в місцях зіткнення з трубами вентиляції, антенами і т.п. Однак подібне покриття – саме недовговічне. Полімерна мембрана не боїться температурних перепадів і УФ, а ось клей з часом починає розпадатися. І покладену по клейової технології мембрану рано чи пізно доведеться підклеювати. Механічне кріплення мембранного полотна рекомендується застосовувати, якщо дах має ухил понад 10-15 градусів. Але найбільш надійний спосіб укладання, при якому шви м’якого покриття зварюються розігрітим повітрям температурою в 400-600 С за допомогою зварювального обладнання.

Найчастіше мембранні покрівлі вибираються для укладання на пласких або злегка нахилених дахах. Але завдяки пластичності та міцності її можна монтувати і на верхніх конструкціях будівель з більш крутою і складною формою. Ними без проблем покриваються навіть округлі куполи. Ремонтується вона за допомогою спеціальних стрічок з клеїть основою. Замість звичайного клею на них нанесена суміш, яка змушує полімери пошкодженої поверхні вступати в хімічну реакцію і з’єднуватися в єдине ціле. В результаті застосування таких латок знову виходить безшовне покриття з відмінною гідроізоляцією.

Задати питання та отримати розрахунок

  UK